تبلیغات
املاک نایس - برج سلطنتی عربستان سعودی + تصاویر

درباره ما

خرید و فروش ویلا در شهرک دریاکنار و خزرشهر شمالی و جنوبی

آدرس: شهرک دریاکنار - املاک آنلاین

09116392262

بایگانی

نویسندگان

صفحات دیگر

تصاویر برگزیده

برج سلطنتی عربستان سعودی به عنوان بلندترین ساختمان جهان به زودی ساخته خواهد شد.
عظیم‌ترین وقایع  به سوی عربستان سعودی خواهند آمد.
بنابر گزارشات واحد ساخت و ساز هفتگی، این کشور خاورمیانه‌ای  قرار است عملیات قابل مشاهده ساخت و ساز برج سلطنتی را از هفته آینده آغاز کند. این سازه انتظار می‌رود  بلندترین ساختمان جهان باشد.

شاهزاده عربستان سعودی، ولید ابن الطلال ابن العبدالعزیز  آل سعود، برادر زاده ملک عبدالله، پادشاه عربستان، رئیس این شرکت سازنده سلطنتیست.
برج سلطنتی سعودی طبق اعلام مشخصات نهایی بعد از اتمام ساخت، 568  فوت بلندتر از برج خلیفه، صاحب فعلی رکورد گینس واقع در مجاورت دبی خواهد بود. این برج در فاز اول شرکت اقتصادی 20 میلیارد دلاری جده، با ارتفاع 3280 فوت و در مساحت 17 میلیون فوت مربع در نقطه مرکزی قرار خواهد گرفت، با این وجود ساختمانی با این ابعاد و اندازه قطعاً بدون چالش نخواهد بود.
آدریان اسمیت از مؤسسین شرکت معماری آدریان اسمیت و گوردون گیل، طراح اصلی برج سلطنتی در یک مصاحبه مطبوعاتی گفت: "برج سلطنتی با چشم اندازی خارق‌العاده و کاملاً متفاوت، نشان دهنده روحی جدید و جلوه‌ای نو از عربستان سعودی خواهد بود. این برج نمادی از پادشاهی و  عظمت این کشور به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز تجارت جهانی و نیز رهبریت فرهنگی، توانایى بالا و خلاقیت مردم این سرزمین را نشان می‌دهد."
برج سلطنتی شامل هتل چهار فصل، آپارتمان‌های لوکس، فضای اداری و بخش رصدخانه خواهد بود.
عملیت زیر بنایی این آسمان خراش 1،2 میلیارد دلاری از ماه دسامبر آغاز شد و عملیات بالای سطح زمین قرار است از  27 آوریل آغاز شود.
این برج 200 طبقه در شهر جده قرار خواهد گرفت، شهر جده به عنوان یکی از مراکز حائز اهمیت فرهنگی عربستان سعودی تلقی می‌گردد و در واقع دروازه ورود به شهر مکه است. این شهر  در نزدیکی دریای سرخ قرار دارد.
با توجه به گزارشات و محاسبات مسئولین این پروژه، فضای ساخت و ساز، خود به تنهایی 5.7 میلیون فوت مربع و میزان فولاد مورد نیاز برای ساخت این برج در حدود 80000 تن خواهد بود.
در این میان نگرانی‌هایی نیز از جهت مقاومت در برابر آب شور و بادهای تند و همچنین نحوه انتقال و ارسال بتن به طبقات بالاتر در برافراشتن این برج وجود دارد.
بنابر گزارشات واحد ساخت و ساز هفتگی با وجود این موانع بالقوه، پروژه ساخت این آسمان خراش همچنان یک تعهد واقعی و امری امکان‌پذیر است.

 


 

 
شبکه های اجتماعی

اطلاعات سایت

آمار بازدید

  • بازدید کل:

  • بازدید امروز:

  • بازدید دیروز:

  • بازدید ماه قبل:

  • بازدید این ماه:

  • تعداد مطالب:

  • نویسندگان: